nabízíme vám v rámci oslav 55ti let fungování skupiny Poutníci na České hudební scéně, její koncert s názvem : Country Vánoce od skupiny Poutníci
Že nevíte o jakou kapelu se jedná ? Tak ve zkratce něco málo o ní :
Skupina vznikla v roce 1970. Během svého působení vyhrála několikrát soutěž Porta a dokonce získala i Zlatou Portu za dlouholetou činnost ve folku.
V letech 1989 a 1990 získala rovněž ocenění v USA za nejlepší neamerické bluegrassové CD udělované organizací SPBGM.
Má za sebou spoustu vystoupení v televizi a též přes 4 500 koncertů na našich pódiích a pódiích po celé Evropě. Prodala přes 100 000 CD a LP, kterých vydala zatím 16.
A jakou že to Poutníci hrají hudbu ? No přece akustickou country hudbu, hranou převážně na pětistrunné bendžo, dobro, mandolínu, kytaru a kontrabas a nazývající se bluegrass.
Kapela si léty vypracovala svůj vlastní osobitý styl a hraje převážně vlastní písničky od svých bývalých i současných členů jako byl Robert Křesťan a je Jiří Pola.
Skladby jako Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary u nás již zlidověly. A tyto budou tvořit první část zmíněného pořadu. Během druhé části tohoto, samozřejmě zazní také vánočně laděné písně,
a to z oblasti swingu a country hudby / Dárek vánoční, Rolničky či Bílé vánoce /. Závěrem skupina zahraje i koledy / Veselé vánoční hody nebo Pásli ovce Valaši a jiné / upravené pro již výše uvedené hudební nástroje.
