Úterý 4. dubna16:00 Podvečer s Jabloňovkou

Kapela Křížaly funguje od září roku 2012 a působí při ZŠ a ZUŠ v Jabloňové ulici v Liberci. Žáci hrají pod vedením pana učitele Ondřeje Prchala. Soubor se zaměřuje na převzaté písně z oblasti populární hudby, konkrétně na rock, pop, blues a funk.

V souboru hrají žáci prvního a druhého stupně ZŠ. V současné době jej navštěvují i absolventi školy

Kapela vystupuje na akcích pořádaných školou (vánoční koncerty, školní plesy, Jabloňová Fest,…) a městem (Krajské slavnosti v Liberci, na akcích pořádaných v rámci adventních a velikonočních trhů,…). Soubor se několikrát zúčastnil Žibřidické žabky (celkem 8x), dvakrát vystupovala na soutěži rockových kapel "Stárplej" pořádnou hudebním klubem Na Rampě v Jablonci nad Nisou. V roce 2014 dokonce vystoupila na hlavním pódiu na Benátské noci.


Jazzový soubor Apple Saxes

(SWEET & HOT SWING JAZZ BAND)

působí na ZŠ a ZUŠ Jabloňová již dvacátým rokem. Má za sebou mnoho vystoupení v Liberci (školní koncerty, akce pro město Liberec, koncerty v domech seniorů ...) i v zahraničí (např. ve Stuttgartu).

V našem repertoáru jsou především skladby ze zlatého fondu swingové hudby, ale nezalekneme se ani skladeb fusion music a funky nebo tzv. sweet music. (Soubor tvoří převážně děvčata hrající na saxofony, kterým razantní rytmika vytváří prostor pro kolektivní souhru i sólové improvizace.)

Soubor vede Miroslav Koupil.