Loading color scheme

Kontakt macakova@suprachor.cz
737 830 705
www.suprachor.cz

Popis

1. zemědělská a.s. Chorušice je společnost, zabývající se rostlinnou a živočišnou výrobou. Sídlíme v Chorušicích, 14 km od Mělníka a 8 km od vstupní brány do CHKO Kokořínsko. Od roku 2003, pod naší ochrannou známkou Suprachor, vyrábíme extrudované výrobky pro skot a koně. V roce 2013 jsme spustili výrobu rostlinných olejů lisovaných za studena. Olejů ze lnu setého - odrůda Libra, jehož jsme pěstiteli a ostropestřce mariánského, který jsme si původně také pěstovali sami. Tato produkce byla a stále také je určena pro zvířata.
V roce 2020 jsme začali s potravinářskou výrobou lisování olejů za studena. U lnu setého jsme zůstali. Semena ostropestřce mariánského v současné době odebíráme od českého pěstitele. V budoucnu však plánujeme, že se k pěstování ostropestřce opět vrátíme.
Z vylisovaných semen lnu a ostropestřce získáváme další produkt a to výlisky, které následně meleme na mouku. Vzniká tak 100% mletý výlisek, který je bezlepkový a bohatý na cenné látky. Například výlisky z ostropestřce jsou na silymarin (léčivá látka pro kterou je ostopestřec vyhledáván) nejbohatší. Naše produkty neobsahují GMO. Oleje nabízíme v tmavých skleněných lahvích v množství 100 ml, 250 ml, 500 ml a mouku z výlisků v sáčcích doypack, z ostropestřce v množství 100 g, 250 g, ze lnu v množství 250 g a 500 g.

banner malovani s jeziskem 2021 A4