Loading color scheme

Adventní koncerty v kostele sv. Antonína Velikého

I v letošním roce jsme v rámci Libereckého adventu připravili zajímavé nedělní koncerty v kostele sv. Antonína Velikého v Liberci. Zde vám nabízíme jejich ucelený přehled koupit si je můžete na portálu eVstupenka

Prvním koncertem je Lee Davison Quartet, který vám zprostředkuje setkání s pravým americkým gospelem.Lee Davison, je fantastický jazzový černošský zpěvákz Oklahomy, patří mezí ůplnou swingovou špičku a nemůže chybět na žádné skvělé akci. Lee začínal jako gospelový zpěvák. V jeho repertoáru jsou známé jazzové skladby, bossa novy, latinské rytmy, ale i americké popové hity. Můžete se těšit na skvělou show tohoto amerického zpěváka a jeho doprovodné kapely. V krásném čase Adventu, se se svým speciálním programem vrátí ke kořenům jazzu a zazpívá tradiční černošské adventní písně - černošské spirituály, ze své domoviny, oslavující příchod Stořitele. Tak jako při vystoupeních v amerických kostelech, jej doprovodí komorní jazzové trio. Vstupenky si můžete zakoupit na eVstupence ZDE.

Druhou adventní neděli rozezní již tradičně varhany se zvučným bassem sólisty opery Národního divadla v Praze Luďka Veleho za doprovodu varhaníka Bohuslava Ledla zazní např. bassový part z Verdiho Requiem, Biblické písně Antonína Dvořáka a další duchovní skladby a ve druhé čáswti koncertu si návštěvníci budou moci spolu s mistrem moc zazpívat koledy. Vstupenky si můžete zakoupit na eVstupence ZDE.

Třetí nedělní adventní odpoledne se rozezní kostel sv. Antonína Velikého cimbálem a krásným zpěvem Zuzany lapčíkové za doprovodu jazzového tria v podobě piana, kontrabassu a perkusí. Zuzana Lapčíková je opravdu velký fenomén na československé hudební scéně. Jako ůžasná zpěvačka a hráčka na cimbál, za doprovodu skvělé kapely propojuje folklór a jazzovou a latinskou hudbu. Kromě cimbálu a zpěvu vede kurzy na cimbál, je scenáristka, skladatelka, hudební aranžérka a herečka. Její skladatelská biografie je poměrně rozsáhlá, například je držitelkou ceny Anděl za album Rozchody a Návraty, její další album "Marija Panna přečistá" bylo na Anděl cenu nominováno, nicméně je v edici Supraphonu nejprodávanějším vánočním albem vůbec. Vstupenky na tento jedinečný koncert si můlžete zakoupit na eVstupence ZDE.

Čvrtý adventní koncert v kostele sv. Antonína Velikého se odehraje ve znamení opravdovdové klasiky v podobě České mše vánoční Jakuba Jana Ryby, ikdyž v netradičním koncertním provedení. Vystoupí Moravské klavírní trio, pěvecký sbor Ještěd a pěvci Zuzana Jeřábková (soprán), Kristýna Staňková (alt), Tomáš Jeřábek (tenor) a Martin Šujan (bas).Vstupenky na tento již vlastně vánoční koncert si můžete zakoupit na eVstupence ZDE.